Június 2-án országos szinten véget ér a járványhelyzet miatti karantén. A szülőket a munkahelyek nagy része visszavárja, a gyerekek pedig ismét mehetnek óvodába, iskolába, aminek természetesen nagyon örülnek. Vajon milyen nyomot hagyott-e bennük ez a két és fél hónap? Tanultak-e, fejlődtek-e, nyertek-e valamit a járványhelyzet miatti karanténnal?
Címke archívum: suli
Mit nyertünk a járványhelyzet miatti karanténnal?
Ilyen volt a digitális tanrend első hete szülői szemmel
Eltelt egy érdekes és sok új élményben gazdag hét. A digitális tanrend első hete. Több helyen volt megdöbbenés a hatalmas mennyiségű tanulnivaló miatt, pár osztályban azonban szerdáig még el sem kezdődött a digitális oktatás. Néhány pedagógus pedig annyira komolyan vette a digitális tanrendet, hogy videó és fotó dokumentációt kért arról, hogy mennyit sportol egy-egy nap a […]
Így tanuljatok otthonról az iskolabezárás ideje alatt
A kormány bejelentette, hogy a koronavírus elleni védelem érdekében hétfőtől bezárnak az iskolák, és digitális távoktatás lesz minden gyermeknek. Vajon hogyan valósul meg mindez a gyakorlatban, és hogyan oldható meg a szülőknek az, hogy a saját munkájuk mellett a gyerekek is haladjanak a tanulnivalókkal? Most adok néhány tippet ezekre vonatkozóan!
Tudod, mennyibe kerül az iskolás gyermeked?
Kiszámoltad már valaha, hogy mennyit költesz iskolás gyermekedre havonta? Természetes, hogy egy gyermek vállalásakor senki sem az alapján dönt, hogy mennyit kell majd havonta költenie rá, de azért érdemes ezzel is tisztában lennünk. Kiszámoltam, hogy nálunk mennyibe kerül az iskolás gyermekünk úgy, hogy állami intézménybe jár.
Diszlexiás vagy „csupán” kever néhány betűt?
A te gyermeked is gyakran keveri a b és a d, esetleg az m és az n betűket? Elkezdtél azon aggódni, vajon nem diszlexiás-e? A betűtévesztés kisiskolás korban viszonylag gyakori jelenség, ezért megijedni nem kell tőle, de gyakorolni vele és fejleszteni őt mindenképp!
In memoriam Vekerdy Tamás
Az internetet nagyon felrázta, vagy mondjuk inkább úgy, hogy megrázta Vekerdy Tanár úr halála. Valahogy olyan halhatatlannak tűnt örök derűjével, hasznos tanácsaival.
A 2019/2020-as tanév hivatalos rendje
Hosszas várakozás után tegnap este végre megjelent a Magyar Közlöny 116. számában a 11/2019. (VII. 3.) EMMI rendelet a 2019/2020-as tanév hivatalos rendjéről.
Te milyen szülőtípus vagy a nyári szünetben?
Szinte hihetetlen, de már csak 8 nap van hátra ebből a tanévből, vagyis holnap minden osztályterem táblájára felkerül a felkiáltójel! 🙂 Eltelt egy újabb iskolaév, és kezdődik a nyári szünet. Vajon te az a szülőtípus vagy, aki a nyári szünet alatt végig hagyja a gyerekét, hogy azt csináljon, amit szeretne, vagy azért időnként a sarkadra […]
Hogyan lesz a legegyszerűbb az iskolaválasztás?
Minden szülő a legjobbat szeretné a gyerekének minden szempontból. Ez természetesen az iskolaválasztás esetében is igaz. Gyakorlatilag már óvodás korban végig az iskolán gondolkozunk. Sőt, ha még korábbra akarunk visszamenni, akkor onnantól, hogy megszületett a gyermekünk, azon aggódunk, hogy melyik óvoda, iskola lesz számára a legjobb. Vagy csak én kezdtem el már a gyerekem […]
Alternatíva lehet-e az alternatív iskola?
Elkezdődött egy újabb év, idén ősszel ismét több tízezer nagycsoportos óvodás kezdi meg iskolai tanulmányait. Már javában tartanak a nyílt napok, iskolacsalogató programok az általános iskolákban. Vajon idén is tovább emelkedik az alternatív iskolák népszerűsége?